logo
Archivy
Zřizovatelem této příspěvkové organizace je Středočeský kraj
zrizovatel

plakat plakat

Přínosným partnerem pro náš dětský domov je Nadační fond Veroniky Kašákové.


Ke studánce „V Rovnom“

Na naší poslední výpravě na Mírovky jsme se cestou od domorodého zemědělce pana Stehlíka dozvěděli o studánce „V Rovnom“ a ve středu 8. května po obědě vyrazili na odpolední výpravičku, zkusit ji najít.

Za Přestavlky polní cestou do Šánovic, kde v kopřivách schováváme bundy a vlaštovičníkem někteří moří svoje bradavice dál, po silnici na Vrchotice. Na křižovatce fotíme křížek postavený na paměť asiatické vrhavé černé úplavice roku 1830. Dál pokračujem podle slov domorodce Stehlíka.

Ve finále tvoříme rojnici a po malé chvíli studánku nacházíme. Jsme až překvapeni, jak to bylo jednoduché. Tvoří ji docela veliké jezírko s odtokem, které by potřebovalo vyčistit, ale i tak říkáme, že voda nám chutná.

A zase – obrovská radost, že jsme našli co jsme hledali.

Ke studánce „V Rovnom“
« 1 z 4 »

Na cestě nad studánkou hrajeme hru Lavina a pomalu se sbíráme ku zpáteční  cestě.

Na křižovatce Vrchotice – Nasilov prohlížíme stará boží muka, za kterými jsou údajně pohřbeni vojáci z třicetileté války. A pak vlevo na polní cestu k domovu.

Na louce pak ještě hrajeme jednu hru a už se blížíme k Přestavlkům.

Hodně dobrá výprava po blízkém okolí.

Zapsal: Petr Frumert

TOPlist