logo
Archivy
Zřizovatelem této příspěvkové organizace je Středočeský kraj
zrizovatel

plakat plakat

Přínosným partnerem pro náš dětský domov je Nadační fond Veroniky Kašákové.


Jak sportují zvířátka

Poslední červencový den jsme věnovali sportu. Nejprve jsme uklidili a pak hurá ven. Úvodem nás teta Fuková a Tomáš seznámili s úkoly, které nás čekaly. Tomáš nám všechno i předvedl. K provedení úkolů jsme zvolili travnatý prostor před budovou zámku.

Čáp je u rybníka pán – nohu pokrčenou v koleni zvedneme co nejvýše, natáhneme dopředu a uděláme dlouhý krok. Nohy pravidelně střídáme. Kdo to zvládne, ten může přidat i ruce a předvádět otevírající se zobák. Jde nám to docela pěkně a moc se snaží i malý Dušánek se sestřičkou Viktorkou.

Žabáci – ty žabky se též objevují u rybníka. Uskakují před čápem. Žabičky skáčou snožmo hezky do podřepu. Zápasíme s daným úkolem za mohutného povzbuzování těch, kteří právě nesoutěží.

Ptačí dráha – ptáčci vesele poskakují sem a tam a tak to zkusíme také. Skáčeme po jedné noze tam a po druhé zpátky. Smích a vtipné poznámky doprovází tento úkol.

Klokani – klokaní skoky jsou větší než ty ptačí. Také provedení je jiné. Nohy u sebe, natažené – ale volná kolena. Odraz je ze špiček. Snažíme se, ale ne všichni jsou úspěšní. Nevadí. Další disciplíny to jistí. Raci – rak leze dozadu. Tak na všechny čtyři, bříško nahoru, zadeček nadzvednutý od země. Pozor, lezeme dozadu! No, jako raci bychom daleko neutekli. Ale cení se snaha.

Medvědi – ty jdou dopředu. Znovu na všechny čtyři. Chodidla i dlaně rukou s roztaženými prsty se dotýkají země. Pozor, hrozí přepadnutí. Smích tomu krásně napomáhá. A taky nám fandí i naše zdravotnice Marcela a teta Veronika. Teta zdravotnice má důležité poslání. V případě potřeby bude ošetřovat potřebné. A už je to tu. Andrejku štípla vosa a tak se jde „ledovat“. A na zklidnění si dáme „kolíbku“. Sedneme na zem, kulatá záda a ruce spojit pod koleny. Houpeme se dozadu na záda a zpět do sedu. To nám jde krásně.

A teď plížení – jedna ruka dopředu a současně dopředu druhá noha – pěkně do kříže. Tedy po pravdě – jako vojáci bychom neprošli.

A nakonec válíme „sudy“. Nádhera. Nejlepší výsledky.

A před obědem ještě krátká vycházka do okolí. Po zdravém dopoledni trošku nezdravého – sladká odměna – trošku čokolády a bonbónků.

Marie Fuková, vychovatelka

TOPlist