logo
Archivy
Zřizovatelem této příspěvkové organizace je Středočeský kraj
zrizovatel

plakat plakat

Přínosným partnerem pro náš dětský domov je Nadační fond Veroniky Kašákové.


Hravě, žijme zdravě – relaxační cvičení

Pohyb je přirozenou součástí našeho života. Je velmi důležité, abychom vedli k pohybu také  děti, a to již od malička. Musíme najít tu správnou cestu, jak dítě k pohybu přimět. Nesmíme jej nutit, ani ho přetěžovat, abychom ho od sportu neodradili. Pro nejmenší děti je pohyb spojen s hrou. Když dítě pochopí, že pohyb je zábava, získá správný postoj ke sportu.

Na neděli 17. března jsme pro děti připravily zábavná relaxační cvičení v rámci projektu „Hravě, žijme zdravě“. Při využívání relaxačních cvičení u dětí je důležité myslet na určité okolnosti a faktory ovlivňující soustředění a uvolnění. Při našem cvičení jsme zvolily klidnou relaxační místnost a vhodnou hudbu. Děti za zvuků přírody a šumění moře cvičily dechová a uvolňovací cvičení s prvky jógy.

Hravě žijme zdravě

Do tohoto cvičení se zapojily děti všech věkových kategorií. Všichni byli velice šikovní a překvapilo nás, že toto cvičení bavilo i starší chlapce. Někteří se uvolnili natolik, že dokonce na chvilinku usnuli.

Všechny děti získaly za aktivitu drobné odměny a již máme naplánované další termíny tohoto cvičení.

A. Bartoňová, I. Hájková

TOPlist