Doba pračlověka

Na úterý 8. 10. 2019 byl pro děti ze ZŠ Přestavlky a Prčice připraven výjezdní projektový den do Hornického muzea Příbram. Tématem se stala doba pravěku a předchůdce dnešního člověka. Děti během cesty autobusem zpracovávaly ve skupinách pracovní listy s teoretickými znalostmi, doplňovačkami a obrázky.

Po příjezdu do Příbrami nás čekalo na místě určení vřelé uvítání a malá svačina. Zúčastnili jsme se vzdělávacího programu „Nosil Pračlověk košili?“ Žáci se dozvěděli o historii oblečení a módy, zpracování textilu, využití, výhod a nevýhod různých materiálů, práci a obživě jednotlivých kmenů. Mohli si vyzkoušet některé techniky zpracování tkanin. K dispozici bylo nachystáno mnoho pomůcek a zařízení pro tvorbu. Po skončení došlo k rozboru získaných znalostí a reflexi.

Akce byla přizpůsobena na míru našim žákům. Pracovalo se aktivně, docházelo ke střídání činností. Celkově projektový den a jeho přínosnost hodnotím kladně. Cíle byly naplněny, aktivita žáků přiměřená, chování vzorné.

Mgr. Michaela Vanišová