logo
Archivy
Zřizovatelem této příspěvkové organizace je Středočeský kraj
zrizovatel

plakat plakat

Přínosným partnerem pro náš dětský domov je Nadační fond Veroniky Kašákové.


Divadlo O. Nedbala Tábor, 8. 1. 2019 – Tajemný hrad v Karpatech – J. Verne

III. třída navštívila kulturní představení, jehož tvůrci byli představitelé Divadla Alfa, Plzeň.

Divadelní zpracování obsáhlého vědecko- fantastického románu Julesa Verna vyzdvihuje původní klíčové motivy, které dále parafrázuje a přetváří. Od strašidelnosti se dějová linka posouvá ke komedii až parodii. Hra je opatřena dynamikou, využitím loutek, světelnými a zvukovými efekty i písňovým a tanečním doprovodem.

„Do zapadlé karpatské vísky hluboko v lesích, kterou obývají vskutku prapodivní lidé, přichází jednoho dne hrabě Telek se svým sluhou Rockem. Pátrají zde po Telekově dávné lásce, operní zpěvačce Stille, jejíž zmizení a možná i smrt má na svědomí zlotřilý baron Gorc. Jak se brzy ukáže, tajemný hrad nedaleko vesnice skrývá nejen barona Gorce, ale i řadu dalších překvapení. V bláznivém a velkolepém finále se všichni aktéři potkávají v útrobách hradu, který však má díky baronovu dvornímu vynálezci Orfanikovi co nevidět vylétnout do povětří. Obrovský výbuch způsobí nejen velikou zkázu, ale přinese s sebou i překvapivé a šťastné rozuzlení.“

(http://www.divadloalfa.cz/index.php/cz/repertoar/item/762-tajemny-hrad-v-karpatech)

M. Vanišová

Tajemný hrad v Karpatech

TOPlist