Dětský den

Pondělí 1. června 2020. Děti druhých a třetích tříd, které nyní nechodí do ZŠ v Sedlci, přicházejí do své „náhradní třídy“ v našem domově. S úžasem v očích si prohlíží připravenou tabuli. Co jim běží hlavou? Budeme se snad učit? O to větší radost mají ze sdělení, že dnes bude vše formou hry a soutěží. Pro svoji činnost se proto přesunou na domek III. skupiny. Po nezbytných informacích a pokynech se rozdělují do soutěžních dvojic. V první části vyplňují test, ve kterém si ověřují získané znalosti z prvouky a českého jazyka. Poté je nutno hezky se soustředit a přemýšlet – na řadě je křížovka a obrázkové sudoku. Nechybí ani protažení a hod papírovou koulí na určený cíl. Po svačině a drobných odměnách přichází na řadu zábavná „pracovka s výtvarkou“.

Je při tom spousta legrace, ale je potřeba i pečlivost při práci. Když je vše hotové a uklizené, přichází na řadu „domácí kino“. Pouštíme si film na DVD – abychom si oddechli, vybrali jsme komedii.

A nakonec? Odměny pro každého soutěžícího a v jídelně chutný oběd. Koronavirová pauza nám den nepokazila.

Marie Fuková, vychovatelka

foto z akce