logo
Archivy
Zřizovatelem této příspěvkové organizace je Středočeský kraj
zrizovatel

plakat plakat

Přínosným partnerem pro náš dětský domov je Nadační fond Veroniky Kašákové.


Den Země

Den Země byl poprvé uskutečněn v r. 1970. Slavíme ho každoročně 22. dubna a je vnímán jako propagace a podpora ochrany životního prostředí.

V době koronaviru jsme se nevydali uklízet do přírody, ale svoji pozornost jsme zaměřili jiným směrem. V průběhu celého týdne jsme vycházeli do našeho parku a pozorovali stromy, keře a květiny. Každý den se nám tyto rostliny měnily před očima.

Pupeny se zvětšovaly, vyrážely z nich první listy a květy. Před naším domovem jsme vypleli květinový kruh a už nyní se těšíme na květy růží. Posbírali jsme „nepořádek“ – větvičky větší i menší, papírky,…“ a mohli si tak říci: „I letošní Den Země se nám povedl.“

Marie Fuková, vychovatelka

TOPlist