Den tvoření

Dnešní prázdninový den proběhl pod taktovkou tety Fukové a Majstrové. Byl to den plný tvoření. V dopolední části jsme se zaměřili v parku na „malování nití“. Všechny nezbytné pomůcky – včetně kbelíku s vodou – jsme si připravili na lavičku, soustředili jsme se na vysvětlení postupu a ukázku práce. A pak už tu jsou první pokusy. S malou pomocí obou tet vznikají zajímavé obrázky. Práce nás baví a rozhodujeme se, že obrázků vytvoříme více a pošleme je jako pozdrav z letních prázdnin domů. Tvoření si užívají i naši nejmenší – Dušánek a Viktorka. Ti pošlou své obrázky mamince a tatínkovi i s otiskem ručičky.

Odpolední tvoření začalo vycházkou. Budeme dělat obrázky z přírodnin. Sbíráme zajímavé listy, čepičky žaludů, kvítí i kůru, kamínky,… Drobné dešťové přeháňky nás donutily vrátit se dříve zpět a obrázky vytvořit pod korunami stromů v našem krásném parku. Posbíráme tedy další materiál a brzy vznikne „housenka“ i „hmyzí domeček“. A už je čas na chutnou večeři. Po celodenním pobytu na čerstvém vzduchu – i přes výborný oběd a svačinu – nám pěkně vyhládlo. Jídlo mizí z talířů jako mávnutím kouzelného proutku. A ještě chvilka v parku a pak už pomalu budeme myslet na spaníčko. Byl to – i když jsme trošinku zmokli – prima den.

Marie Fuková, vychovatelka