logo
Archivy
Zřizovatelem této příspěvkové organizace je Středočeský kraj
zrizovatel

plakat plakat

Přínosným partnerem pro náš dětský domov je Nadační fond Veroniky Kašákové.


30. 6. 2020 – Slavnostní ukončení školního roku 2019 – 2020, předávání vysvědčení a vyhodnocení žáků

foto z akce

Krajský přebor st. žactva – České Budějovice, 20. června 2020

Za deštivého počasí se všichni účastníci, rozhodčí, trenéři… zhostili této soutěže na výbornou. Na tomto krajském měření nejlepších starších žáků se prezentoval i atlet Dětského domova Přestavlky, člen AŠP při atletickém oddíle TJ Chyšky,
Kevin TOKÁR. 

Jako první vstoupil do soutěže kladivářů. 4 kg kladivo držel na závodech poprvé, a hned
v závodě o přebornické medaile. Kevin Tokár, zahájil svou první kladivářskou soutěž v životě pokusem 21,02 m a ujal se vedení. Ve druhém pokusu své vedení upevnil hodem 24,02 m, vedl i po třetím pokusu 22,56 m. Finálové pokusy začal nejdelším hodem 25,99 m a bylo celkem již jasno o jeho prvenství v kladivářské soutěži, pátý a šestý hod byly nezdařené. Tímto pokusem se také dostal do čela průběžných letošních krajských tabulek.

Pořadí medailistů bylo následující:

1. Kevin Tokár, TJ Chyšky 25,99 m, 2. Matěj Novotný, TJ Nová Včelnice 22,56 m, 3. Matěj Hlas, TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí 22,39 m.

Po tomto skvělém úspěchu Tokára, nastoupil k hodu 600 g oštěpem. I s tímto 600 g náčiním zápolil poprvé v životě. V loňském roce, jako mladší žák, házel 500 g oštěpem. Tato disciplína probíhala za poměrně silného deště. Tokár měl první pokus 25,81 m, což byl sedmý výkon v průběžném pořadí, ale další dva jeho hody byly nezdařené. Ze sedmnácti oštěpařů postupovalo prvních osm do užšího finále. Bohužel Kevin své umístění neudržel a soupeři ho přehodili. Tokár tak byl jedenáctý.

Další disciplínou chyšeckého staršího žáka byl hod 1 kg diskem, tím již házel i v loňské sezóně. Úvodní pokus poslal Kevin Tokár na značku 21,33 m a zařadil se na páté místo. Druhým pokusem 25,58 m se dostal Tokár na třetí místo. Třetím hodem hodil Tokár 18,89 m, ale držel stále bronzovou pozici. Ve finálové sérii měl Tokár pokusy dlouhé 23,27 m, 20,84 m a nezdařený pokus. Ve čtvrté sérii pokusů hodil táborský Jiří Samec 27,50 m a tímto hodem sesadil Tokára z bronzové pozice. Škoda, ale i čtvrté místo je pěkným úspěchem.

Marie Fuková

„Běh kolem Jordánu“

Je po nouzovém stavu a také atletika se vrací ke svým závodům. Na 28. června 2020 je vyhlášen v Táboře již sedmý ročník „Běhu kolem Jordánu“.

Také chlapci a dívky z AŠP našeho dětského domova, která působí pod patronátem TJ Chyšky, se na tyto závody chystají. Jsou plni očekávání a nadějí na hezká umístění. Tábor nás přivítal horkými slunečními paprsky a tak vyhledáváme stín pod korunami stromů. Rozcvičit, protáhnout se – ale nepřehnat to! Také pitný režim dodržet, aby všechno klapalo jak má. Projít trať, dávat pozor po soupeřích. Před závodem se nepřejídat a dodržovat dané rady. A pozor! Už je tu první kategorie a první startovní výstřel. V rychlém sledu pak jdou na řadu závodníci dalších kategorií. Rozcvičení, odhodlání zvítězit a v neposlední řadě dodržení pokynů se nám vyplatilo. Naše devítičlenná skupina si odváží krásnou medailovou sbírku – 2×1.místo, 2x druhé místo a 3x místo třetí. Na krku hezké medaile, v rukou tašky s bohatou odměnou. Ceny se nám všem moc líbí, umístění na „bedně“ také a tak nám náladu nepokazí ani déšť, který nás zastihl cestou domů. Vždyť před ním nás ochránil autobus. Poslední běžecké závody školního roku 2019/2020 se opravdu vydařily. Tak nyní hurá na prázdniny a budeme se těšit na rok 2020/2021.

Marie Fuková, vychovatelka

Odpoledne se skákacím hradem

Rozhodli jsme se našim dětem zpříjemnit toto období zasáhlé pandemií Covid – 19 a připravit jim krásné odpoledne. Od pana Michala Novotného jsme dostali zapůjčený nafukovací hrad. Hrad byl určen pro děti od 3 do 12 let. Děti si to velmi užily a nasmály se.

Děkujeme za zapůjčení hradu.

Bc. Aneta Němcová

Práce v dílně – „PLŮTKY“ k domečkům

Pěstitelské práce na školní zahradě

TOPlist