logo
Archivy
Zřizovatelem této příspěvkové organizace je Středočeský kraj
zrizovatel

plakat plakat

Přínosným partnerem pro náš dětský domov je Nadační fond Veroniky Kašákové.


6. 10. 2019 – Běh kolem Lužnice, Veselí n. Lužnicí

Dílny – domeček pro broučky 2

Dílny - domeček pro broučky 2
« 1 z 14 »

Typtův pramen aneb za další studánkou

V sobotu 29. září jsme se vypravili objevit další, v pořadí už šestou studánku.

Typtův pramen.

Po snídani a sbalení cestovního oběda jdeme přes Prčici ke kapličce na konci obce a odtud cestou k židovskému hřbitovu kolem rybníka Pabiánek Vrata jsou otevřena, tak vstupujem i dovnitř a koukáme na náhrobky. Pak dál cestou plnou barevnýho listí k Nové hospodě, kolem rybníka Velký Steblenec, kde obdivujeme nádherný dub na hrázi. A svačíme a hrajem hru  Evoluce a Na zvířátka. Hodně vtipný.

Před Chotěticemi ještě na louce Tádžickou hru.

Po silnici přes ves. Zastavujeme u statku rodiny Typtů ve snaze zeptat se na studánku. Nikdo neotvírá. Za vsí dál po polní, vymleté cestě do kopce, kde ještě dáváme hru Mentoscup a kocháme se nádherným pohledem do kotliny. Vidíme Vysoký Chlumec, Javorovou skálu…….

„Co je to támhle?“

„Sněžka.“

Chvíli na to stojíme u studánky.

V Typtově prameni není ani kapka vody. Následně se dozvídáme, že je vyschlá už tři roky.

Vracíme se zpět do Chotětic, kde oslovujeme rodinu Typtů, která tu už dlouhá léta žije a dozvídáme se zajímavé věci. Třeba co znamenají písmena JMT na štítě stavení.

Jsou to stené iniciály už třetí generace rodiny Typtů.

A dál po silnici do Mrákotic.Tam ještě hrajem Na zeleného Zajíčka a dojídáme zbytky.

V podstatě potom vzdušnou čarou přes pole a louky, přes „píchačky“ (kopřivy), kolem barevného křoví do Kvašťova  a odsud už po silnici k domovu.

V půl sedmý jsme v zámku na večeři a hodnotíme.

15 kilometrů a krásnej den.

Zapsal: Petr Frumert

Atletický Jindřicháč

S novým školním rokem začala opět svou činnost atletická školní přípravka. Na první atletické závody jsme vyjeli 28. září 2019 do Jindřichova Hradce. Podzimní „Atletický Jindřicháč“ probíhal jako trojboj ve třech disciplínách- sprint, skok daleký a podle věku hod míčkem nebo vrh koulí. A tak v 7.15 hod. nastupovala naše výprava – 12 závodníků s doprovodem strýce Bochina a tety Fukové – do přistaveného autobusu. Náš cíl – atletický stadión v Jindřichově Hradci a co nejlepší výsledky. Cesta poklidně ubíhala, počasí nám přálo a my byli plni očekávání.  Kolik bude závodníků? Jak všechno dopadne? Stadion se postupně zaplňoval, oblékli jsme dresy a začali se rozcvičovat. A pak šla jedna disciplína za druhou. Všechno jsme zvládli. Někteří z nás poprvé, ale všichni ke spokojenosti své i ostatních. Je pravda, že některé výkony mohly být lepší, ale nikdo z nás nic nevzdal. A tak jsme si odváželi 2x sedmé místo, 1x páté místo, 6x umístění do první dvacítky, 2x umístění do 25. místa. Každý z nás pak drobné dárky, diplom a malou sladkost. Po vyhlášení výsledků jsme se vydali na malé občerstvení a pak už jen cesta domů. Únava některé přemohla a tak se trošinku prospali. Vrátili jsme se akorát k večeři. Unavení, ale šťastní, s pocitem dobré reprezentace.

A hned 6. října 2019 vyjedeme na další závody. Kam? Nechte se překvapit.

Marie Fuková, vychovatelka

27. 9. 2019 – Projektový den EVVO „PŘÍRODA NA PODZIM“

Průběh:

  • poučení o bezpečnosti, o pravidlech při práci a chování během dne
  • losování do skupin
  • brainstroming – “ Co vím o podzimní přírodě?“
  • motivační příběh, práce s textem
  • práce s informacemi, myšlenková mapa
  • práce v dílnách, využití připravených přírodnin
  • pohyb v zámeckém parku, plnění zadaných úkolů
  • v průběhu programu zařazování pohybových her, soutěží
  • vyhodnocení a ukončení projektového dne

Mgr.Martina Musilová

27. 9. 2019 - Projektový den EVVO „PŘÍRODA NA PODZIM“
« 1 z 6 »

Návštěva křesťanů

V sobotu 21. září k nám přijeli kamarádi křesťané, kteří za dětmi jezdí pravidelně každý měsíc, již několik let.

Část návštěvy přijela auty již kolem 13. hodiny a zbytek přijel na motorkách o nějakou chvilku později. Po uvítání všech začal jimi připravený program. Jelikož bylo krásné počasí, celé zábavné odpoledne se odehrávalo venku v místním parku.

Větší chlapci si již pravidelně zahráli kopanou s mužskou částí křesťanů a ostatní děti hrály připravené hry. Některé z nich si dokonce zkusily i karaoke. Ke svačince si naši kamarádi připravili opět pár dobrot v podobě různých ovocných koláčů. Nezapomněli také obdarovat čokoládou ty jedince, kteří slavili narozeniny.

Kolem 17.hodiny se všichni rozloučili a my poděkovali za hezky strávené odpoledne.

Hájková I.

TOPlist