logo
Archivy
Zřizovatelem této příspěvkové organizace je Středočeský kraj
zrizovatel

plakat plakat

Přínosným partnerem pro náš dětský domov je Nadační fond Veroniky Kašákové.

Dílny – pracovní činnosti

Žáci s chutí navštěvují školní dílnu, kde se pokouší zhotovovat vlastní výrobky. Velkou oporou nám je pan Bradáč, který nejen pomáhá s přípravou vhodných materiálů.

Dílny - pracovní činnosti
« 1 z 2 »

19. 2. 2019 – SVĚT V JEDNOM DNI

Po cestě světem navštívili žáci všechny kontinenty. V Evropě vyhledali památky, v Asii poznávali koření.  Africká Sahara byla plná zvířátek. Jižní Amerika, Severní Amerika, Antarktida a další zastávky na mapě prověřily znalosti žáků ze zeměpisu, přírodopisu a informatiky. Uplatnění v tematickém dni našla i matematika a český jazyk. Při práci jsme využili encyklopedie a atlasy nejen světa, ale i savců, ryb, ptáků, nejznámějších míst světa a divů světa. Součástí tematického dne bylo povídání nad obrázky, texty, luštění křížovky, listy s otázkami, vlajky, ukázky oblečení, omalovánky, soutěže i krátká videa.

Mgr. Martina Musilová

Svět v jednom dni

Člověče nezlob se. Velké Heřmanice.

Tento sobotní den 16. 2. 2019 jsem se již po několikáté s dětmi zúčastnila soutěže ve hře „ Člověče nezlob se „. Bylo vybráno osm soutěžících do 15 let. Všichni předem trénovali pravidla a různé finty v házení kostkou, ale všechno je stejně jen o štěstí.

 Po obědě vyrážíme do hasičárny v Heřmanicích a netrpělivě očekáváme začátek. Chvilku trvá, než se místní děti sejdou. Nakonec bylo 28 účastníků. Děti byly náhodně rozděleny do skupin a soutěž mohla být odstartována. A teď opravdu záleží jen na tom štěstíčku.

Následovalo několik kol, s krátkými přestávkami na odpočinek a občerstvení. Naše děti se setkaly s dětmi z loňského roku, všichni si popovídali. Závěrem se sečetly získané body a každý netrpělivě čekal na výsledky. Vyhlášení začalo od hráče, který byl na posledním místě, byl odměněn sladkostmi a stejnojmennou hrou, jako cena útěchy. Dále byli vyhodnoceni všichni, až nakonec zůstala tři místa oceněná diplomem a sladkostmi. Na prvním místě byla naše Sylva Hronová, které přálo již zmíněné štěstíčko. Blahopřejeme a děkujeme všem účastníkům.

 Dnešní odpoledne se nakonec protáhlo do pozdějších hodin, ale to nám nevadilo. Další krásný den je za námi a nám zbyly alespoň vzpomínky. Již se těšíme na další ročník.

Pešková Irena

14. 2. 2019 – VALENTÝN

14. 2. 2019 - VALENTÝN

No Images found.

Třídní projektové vyučování – „Valetýnský den“

Průběh:

 • Motivační fáze – organizace, poučení
 • Vlastní práce
 • Brainstorming, poster
 • Práce s textem Svatý Valentýn (legendy) – četba, orientace v textu, reprodukce, diskuse
 • Práce u tabule- myšlenkové mapy
 • Citáty – práce ve dvojicích, rozbor, prezentace vlastního názoru a zkušeností
 • Nácvik základního tanečního kroku – blues, polka, letkiss
 • Modelové situace- scénky, hry, analýza
 • Zamilované písničky z filmů pro děti a pohádek
 • Laminované valentýnské srdce – výroba dekorace, přání
 • Zhodnocení úspěšnosti a přínosu

M – Tematické slovní úlohy, PV – Valentýnské zavěšovací srdce technikou quilling

Mgr. Michaela Vanišová

Třídní projektové vyučování - "Valetýnský den"

Jak jsme zdolali další kopec

V sobotu 2. února byl před námi vrch Chocholouš nad Střezimíří. Podle mapy na něm stojí věž. Asi přenosová.

Jak to tedy všechno bylo.

Už před devátou jsme vyšli z brány směrem Rohov, kde zjišťujeme, že od naší poslední návštěvy zde, padly dvě krásné, velké lípy vedle zvoničky. Zbyly jen pařezy. Dál nám známou cestou na Božetín a Včelákovu Lhotu.

Sněhu přibývá.

Nezbytná fotka u botanické zahrady a necestou, hlubokým sněhem do Hatova. Před námi jsou už jen Bonkovice a za nimi náš dnešní cíl. Ale věž, kterou už vidíme, stojí na jiném kopci.

„…….podle mapy jsme támhle na tom kopci……“

Lesem a sněhem a stojíme zanedlouho na vrcholu Chocholouš (623 m.n.m). Je na něm lavička, vedle skrýš pro „kešku“, po chvíli i s pánem, co tam přichází ukrýt „poklad“. Nejspíš pod vrcholem objevujeme bývalý grafitový lom.

Jak jsme zdolali další kopec
« 1 z 4 »

I když držíme v rukách cestou připravené opejkáčky na buřty, nemáme čas na jejich opékání. Zpět do Bonkovic a sněhovou plání ke kapličce svaté Brigity, patronky Švédska.

Že by pozůstatek z 30.leté války?

Pod kopcem je Střezimíř.

Dál na Horní Dobřejov, kde na protažené cestě leckoho už bolí, či spíše zebou mokré nohy. Nejvíc asi trpí Vanesa. Stahujem jí ponožky, z každé ždímáme deci vody, a nahrazujeme je pytlíky od svačin, nemaje jiného řešení. Pomáhá to, ale stejně ji pak na zádech střídavě nese Radek a Dominik.

Sněhem a zledovatělou cestou do Záběhlic.

Sněhu ubývá.

Po silnici nám už zbývá k domovu pár kilometrů.

V pět sedíme v jídelně na večeři.

Opět bezmála 18 kilometrů a příjemná únava, opět skvělé počasí.

Povedená výprava.

Zapsal: Petr Frumert

TOPlist