logo
Archiv
Zřizovatelem této příspěvkové organizace je Středočeský kraj
zrizovatel

plakat plakat

Přínosným partnerem pro náš dětský domov je Nadační fond Veroniky Kašákové.

Divadlo O. Nedbala Tábor, 8. 1. 2019 – Tajemný hrad v Karpatech – J. Verne

III. třída navštívila kulturní představení, jehož tvůrci byli představitelé Divadla Alfa, Plzeň.

Divadelní zpracování obsáhlého vědecko- fantastického románu Julesa Verna vyzdvihuje původní klíčové motivy, které dále parafrázuje a přetváří. Od strašidelnosti se dějová linka posouvá ke komedii až parodii. Hra je opatřena dynamikou, využitím loutek, světelnými a zvukovými efekty i písňovým a tanečním doprovodem.

„Do zapadlé karpatské vísky hluboko v lesích, kterou obývají vskutku prapodivní lidé, přichází jednoho dne hrabě Telek se svým sluhou Rockem. Pátrají zde po Telekově dávné lásce, operní zpěvačce Stille, jejíž zmizení a možná i smrt má na svědomí zlotřilý baron Gorc. Jak se brzy ukáže, tajemný hrad nedaleko vesnice skrývá nejen barona Gorce, ale i řadu dalších překvapení. V bláznivém a velkolepém finále se všichni aktéři potkávají v útrobách hradu, který však má díky baronovu dvornímu vynálezci Orfanikovi co nevidět vylétnout do povětří. Obrovský výbuch způsobí nejen velikou zkázu, ale přinese s sebou i překvapivé a šťastné rozuzlení.“

(http://www.divadloalfa.cz/index.php/cz/repertoar/item/762-tajemny-hrad-v-karpatech)

M. Vanišová

Tajemný hrad v Karpatech

Projektové vyučování „Vánoce“

III. třída

Program:

  • Vánoční zvyky a tradice v ČR a jiných zemích
  • Vyhledávání informací na PC
  • Tvorba vánočních dekorací
  • Vypravování vlastních zkušeností, vánoční PF
  • H. CH. Andersen- Děvčátko se sirkami
  • Tematické kolektivní hry
  • Vánoční posezení- pohoštění, rozbalování dárků, zpěv koled a vánočních písní

M. Vanišová, 7. 1. 2019

Projektové vyučování „Vánoce“

No Images found.

18. 12. 2018 – Školní besídka

18. 12. 2018 - Školní besídka
« 1 z 3 »

Ježíšek nanečisto

Přibližně patnáct matek z Táborska uspořádalo sbírku pro naše děti z dětského domova. Složily se jim na pomůcky do hudebního kroužku, darovaly hračky, hry, kosmetiku a oblečení.

Návštěva k nám dorazila 13. 12. 2018 v odpoledních hodinách. Po prvotním seznámení následovalo předávání dárků dětem. Radost v jejich očích byla pro návštěvu dostatečným zadostiučiněním. Děti nechtěly zůstat dlužni, tak pro milou návštěvu připravily vystoupení jako formu poděkování za jejich štědrost. Byli jsme rádi, že nás obětavé maminky z Táborska navštívily společně se svými dětmi a strávily s námi milé chvíle v předvánočním čase.

Veselá Stanislava

12. 12. 2018 – Návštěva z Aquapalace Praha

Ve středu 12. prosince do dětském domova zavítali pracovníci z Aquapalace Praha v Čestlicích. Přijeli dětem věnovat voucher v podobě 30 vstupů do Vodního a Saunového světa v Aquapalace. Mimo hodnotného daru udělali dětem radost i dalšími dárky v podobě např. dětských švihadel, brček se zvukem zvířete, deskových her a triček s logem Aquapalace.

Děti si pro ně jako poděkování připravily kulturní vystoupení. Nejmenší děti zazpívaly píseň „Čížečku, Čížečku“, větší děti naopak potěšily tancem. Celé kulturní vystoupení zakončily zpěvem děti z pěveckého sboru pod vedením kolegy p. Frumerta.

Pracovníkům Aquapalace byla umožněna prohlídka celého zařízení včetně areálu. Pracovníci byli překvapeni z velkých prostor zámečku, úspěch měli i útulně zařízené venkovní domky.

Závěrem celého setkání bylo společné posezení a popovídání si nad připraveným pohoštěním.

Pracovníkům Aquapalace děkujeme za dary a za příjemně strávený čas. Těšíme se na budoucí spolupráci a nové zážitky.

Bc. Němcová Aneta

12. 12. 2018 - Návštěva z Aquapalace Praha

Andělské Vánoce aneb daruj anděla

I my jsme chtěli udělat někomu radost, a proto jsme se před vánočními svátky zapojili do projektu Domova Sedlčany – Andělské Vánoce aneb daruj anděla. Anděl měl být vyroben ručně, z jakéhokoliv materiálu a jakoukoliv technikou. Nejdůležitějším posláním pro nás ale bylo, že bude dělat společnost a potěšení některým klientům na pokoji.

K osobnímu předání došlo 10. 12. 2018

Tento projekt sloužil především k propojování generací a institucí.

Jana Pechová

Daruj anděla
TOPlist