Archiv
Zřizovatelem této příspěvkové organizace je Středočeský kraj
zrizovatel

plakat plakat

Přínosným partnerem pro náš dětský domov je Nadační fond Veroniky Kašákové.

Projektové vyučování „Zimní olympijské hry“

Cílem projektového vyučování bylo připomenout žákům důležitost sportu pro zdraví člověka, seznámit žáky s pestrou škálou zimních sportů a důležitost takových událostí v souvislosti s prevencí rasismu a xenofobie (PT Multikulturní výchova).

Nejprve jsme si povídali o místě konání ZIMNÍCH OLYMPIJSKÝCH HER 2018, vysvětlili jsme si symboliku olympijských kruhů a představili jsme si sportovce, kteří reprezentují naši zemi. Poté si žáci zkusili postavit olympijský stadion z magnetické stavebnice, pomocí piktogramů hádali škálu zimních sportů. Také si zkusili dokreslit fotografii „zlaté“ Ester Ledecké. Nakonec jednoduchým testíkem prokázali, zda dávali celý den pozor.

Celodenní projektové vyučování jsme si se žáky moc užili, žáci byli zvídaví a pracovití, což dokládají i přiložené fotografie.

Vladimíra Zubová

5. 3. 2018 – Múzy dětem

V pondělí 5. března k nám na návštěvu zavítal pan Karel Navrátil, aby nás podrobněji seznámil s projektem Patron, Patronka, do kterého se s našimi dětmi hodláme zapojit. Nejprve nám vysvětlil veškeré oficiality a pak už došlo k samotnému seznámení projektu a dětí. Jedná se o starší chlapce a dívky, kteří brzy půjdou na učiliště nebo na něm již jsou a jejich „patron“ nebo „patronka“ by jim mohli pomáhat s věcmi a situacemi, se kterými si sami nedokáží poradit. V rámci návštěvy se mohly děti seznámit i s pejskem, který je vycvičen na canisterapii. Nakonec se s námi pan Navrátil domluvil na sobotní setkání, které si pro nás nachystal on a jeho kolegové ze spolku Múzy dětem.

K. Suková

3. 3. 2018 – Sobotní výlet kolem a přes Šánovice

Foto: P. Frumert

18. 2. 2018 – Maškarní bál

Nedělní odpoledne 18. 2. bylo pro menší děti z domova velmi barevné a veselé. Proč? Vydaly jsme se na maškarní bál do kulturního domu v Přestavlkách. Děti se nemohly dočkat a delší dobu odpočítávaly dny do neděle. Dostali jsme od několika hodných maminek z Příbramska spoustu masek pro děti. Bylo opravdu z čeho vybírat. Touto cestou všem moc děkujeme.

Přípravy byly opravdu veliké, bylo potřeba doladit každičký detail, zašít trhlinku na šatech, přidělat závoj, vyrobit z krepáku třásně pro roztleskávačku a vlásky pro vodníka, vymyslet líčení, ale hlavně, … vydržet to nadšení obléci si masku.

Vše vypuklo po obědě, kdy jsme děti začaly líčit. Už tato část je velmi bavila. Kluci si užívali rychle narostlé vousy, děvčata obdivovala své namalované rty, indiáni měli na tvářích barevné značení, čarodějnici narostla velká bradavice, upír nám zblednul a vodník zezelenal. Děti si oblékly své kostýmy a mohlo se vyrazit do nedaleké budovy. V kulturáku už zněly známé písničky a spoustu dětiček běhalo po sále. Nechyběly samozřejmě soutěže, ve kterých se hrálo o sladké odměny. Nejmenší děcka se honily za balonky a snažily se je vymrštit co nejvýš, jiné tancovaly, další běhaly za kamarády ze školky.

Pro většinu dětí bylo maškarní premiérou. Mnoho masek a tolik lidí na jednom místě, barevné reflektory, kouřové efekty, hlasitá hudba… I přes počáteční ostych jsme si odpoledne všichni moc užily. Děti si zasoutěžily, nacpaly si bříška bonbónky, zatancovaly, prochodily celý sál ve velkém hadovi ve spojení s ostatními, nasmály se a pořádně se vyřádily. Budou si mít zase chvilku o čem povídat a na co vzpomínat.

Romana Skořepová, Míša Váchová

« 1 z 5 »

17. 2. 2018 – ČLOVĚČE NEZLOB SE VELKÉ HEŘMANICE

V sobotu 17.2.2018 se od 14 hodin v hasičské zbrojnici ve Velkých Heřmanicích konal turnaj v Člověče, nezlob se! Z Přestavlk jsem vybrala družstvo osmi soutěžících a vyrazili jsme do boje.

Celkem 28 hráčů do věku 15 let poměřilo v Heřmanicích své síly s kamarády a dalšími vrstevníky. Hra se hrála ve skupině čtyř hráčů, všichni absolvovali čtyři kola, každé z nich mělo stanovený časový limit 30 minut. U každého stolu sledovali hru rozhodčí, vše proběhlo za velmi příjemné atmosféry, děti se usmívali, nikdo se nezlobil, když prohrál.

Na všech bylo vidět veliké zapálení pro hru. Dětem jsem koupila nápoj a občerstvení, aby se jim lépe přemýšlelo a byly výsledky co nejlepší. Všichni se opravdu snažili, umístili jsme se v první polovině soutěžících. Nejvíce štěstí z našich dětí přálo Danielu Kotlárovi, dostal se do nejlepší trojky a získal pohár s diplomem a sladkosti. Odměna v podobě sladkostí byla připravena pro všechny děti. S dobrou náladou jsme Heřmanice opustili po 17. hodině a již se těšíme na další ročník.

Pešková Irena

11. 2. 2018 – Naučná stezka

V neděli 11. 2. 2018 jsme si pro děti připravily odpolední program, v podobě procházky po okolí, nazvanou „naučná stezka“. Nejen že děti protáhly svá těla, ale také poznávaly přírodu, pozorovaly krajinu, prokázaly své vědomosti a na závěr zkusily postavit sněhuláka vyšší, než samotné děti. Úkoly byly vymyšlené tak, aby se mohly zapojit i mladší děti a zasoutěžit spravedlivě opravdu všichni. V průběhu cesty bylo několik zastávek, na kterých děti plnily úkoly a snažily se vymyslet správnou odpověď na otázky týkající se přírody. Např. děti musely rozdělit stromy na listnaté a jehličnaté, poznat stromy a říct název, rozlišit roční období, určit zvířata žijící v přírodě, dávat pozor a nenaletět na chytáky, najít stopy od zvířat ve sněhu, … Za každou správnou odpověď byla připravená sladká odměna.

Romana Skořepová, Ilona Hájková

TOPlist