logo
Archivy
Zřizovatelem této příspěvkové organizace je Středočeský kraj
zrizovatel

plakat plakat

Přínosným partnerem pro náš dětský domov je Nadační fond Veroniky Kašákové.

Ukliďme Česko

Akce „Ukliďme Česko“ byla organizátory z Českého svazu ochránců přírody určena na sobotu 6. dubna. Je to akce dobrovolnická, která probíhá na území celé České republiky a jejím cílem je uklidit vzniklé černé skládky a nepořádek.

Proto i my jsme se do tohoto velkého jarního úklidu zapojili a vyrazili pročistit okolí Přestavlk. Naše děti se nestačily divit, co vše se dá podél silnic najít. Do odpadkových pytlů sbíraly vše, co do přírody nepatří, jako například plastové lahve, papírky od cukrovinek, různé igelitové sáčky a dokonce i poklice od kola auta.

Přírodu bychom měli všichni udržovat častěji a ne jen při takovýchto akcích.

Hájková, Bartoňová, Štěpánek

MATĚJSKÁ POUŤ 2019

Dne 1. dubna proběhla již tradičně akce „Den pro zdravotně postižené děti a děti z dětských domovů a azylových domů“. Na tuto akci jsme byli pozváni i my. Matějská pouť se koná v areálu Výstaviště Praha, kde na nás čekaly nové i zahraniční atrakce, nechyběly ani stánky s tradičními pouťovými  dobrotami, dobré občerstvení a spousty suvenýrů. Všechny naše děti si tuto akci moc užily. Odvážnější jedinci si vyzkoušeli i více adrenalinové atrakce, menší děti zcela obsadily různé houpačky, autodromy a kolotoče. Tento báječný den plný krásných zážitků a cukrové vaty jsme zakončily na hudebním vystoupení u Křižíkovi fontány, kde jsme si poslechli Michala Davida a spoustu dalších zpěváků. Již nyní se všichni velmi těšíme na další rok, kdy si opět užijeme pouťové zábavy.

Andrea Bartoňová, Ilona Hájková

Pochod Čertova podkova

V sobotu 23. března jsme hned po ránu vyrazili na pochod Čertova podkova. Start byl na stadionu TJ Sokol Sedlec-Prčice, kde jsme všichni dostali mapičku pochodu na trasu dlouhou 13 km.

Čertova podkova se nachází na skalním útvaru Čertova břemena, blízko vrcholu hory Javorová skála (723 m n.m.), západně od osady Cunkov. Dle pověsti čert, který letěl s těžkým břemenem, již v tomto místě nemohl, a tak si chtěl odpočinout. Uviděl skalní útvar a zastavil se na něm. Jak tam stál, tak pod tíhou břemene obtiskl své kopyto do skály.

Čertovo břemeno

Na Čertově břemeni si děti mohly zaházet míčky do čertovy tlamy a za úspěšný hod získat hašlerku od pořadatelů. Kdo z dětí  měl štěstí, mohl si vylosovat i špekáček. Ten jsme si ale pro jistotu vzali každý svůj a na připraveném ohýnku opekli a s chutí snědli.  Na zpáteční cestě jsme se zastavili v obci Ounuz, kde jsme všichni obdivovali historické chaloupky s ještě dochovanou doškovou střechou. Také jsme si chvilku odpočinuli u hotelu  Monínec, kde si děti opět zasoutěžily o drobné sladkosti.

Cíl pochodu byl opět na stadionu TJ Sokol Sedlec-Prčice, kde každý účastník obdržel čertovu podkovu z perníku a diplom. Pochod se opravdu vydařil, byl to již 49.ročník s největší účastí v historii, přálo nám krásné slunečné počasí a děti se těší na další podobnou akci.

Hájková I., Bartoňová A., Němcová A.

Hravě, žijme zdravě – relaxační cvičení

Pohyb je přirozenou součástí našeho života. Je velmi důležité, abychom vedli k pohybu také  děti, a to již od malička. Musíme najít tu správnou cestu, jak dítě k pohybu přimět. Nesmíme jej nutit, ani ho přetěžovat, abychom ho od sportu neodradili. Pro nejmenší děti je pohyb spojen s hrou. Když dítě pochopí, že pohyb je zábava, získá správný postoj ke sportu.

Na neděli 17. března jsme pro děti připravily zábavná relaxační cvičení v rámci projektu „Hravě, žijme zdravě“. Při využívání relaxačních cvičení u dětí je důležité myslet na určité okolnosti a faktory ovlivňující soustředění a uvolnění. Při našem cvičení jsme zvolily klidnou relaxační místnost a vhodnou hudbu. Děti za zvuků přírody a šumění moře cvičily dechová a uvolňovací cvičení s prvky jógy.

Hravě žijme zdravě

Do tohoto cvičení se zapojily děti všech věkových kategorií. Všichni byli velice šikovní a překvapilo nás, že toto cvičení bavilo i starší chlapce. Někteří se uvolnili natolik, že dokonce na chvilinku usnuli.

Všechny děti získaly za aktivitu drobné odměny a již máme naplánované další termíny tohoto cvičení.

A. Bartoňová, I. Hájková

„Velikonoční zajíc“ – dílny

Na zhotovení zajíců nám nejprve pan Bradáč opatřil potřebné dřevo a předpřipravil díly, které byly potřeba k zhotovení výrobku. Ve třídě jsme si dále sehnali další věci jako barvy, štětce, nůžky, mašle …  Žáci si v dílně rozdali popis pracovního postupu a společně si ho přečetli. Proběhlo poučení o bezpečnosti a pak si každý připravil to, co bude potřebovat. Pan Bradáč byl také patřičně vybaven vhodným nářadím, šroubky, vrtáky, vrtačkou … Ve chvíli, kdy byly pomůcky rozděleny na pracovních místech, mohl se každý pustit do práce. Pomoc spolu s učitelkou zajišťoval pan Bradáč a dohlíželo se na bezpečnost a správnost manuální činnosti. Výsledky práce dětí jsou úžasné. Zajíc se každému nad očekávání povedl.

Mgr. Martina Musilová

Velikonoční zajíc
« 1 z 4 »

22. 3. 2019 – Projektový den EVVO „Voda“

Průběh:

  • Poučení o bezpečnosti a seznámení s programem dne.
  • Utvoření skupin.
  • Motivační video.
  • Práce s informacemi, myšlenková mapa, prohlížení map a glóbu.
  • Procházka přírodou k Prčickému potoku směrem na Kvašťov .
  • Práce s informacemi, vyplnění pracovních listů.
  • Shrnutí poznatků.
  • Hodnocení.

V projektovém dni s názvem Voda jsme se s žáky zaměřili na vodu jako jednu ze základních složek života, dále na podoby vody a na rozmístění vody na zemském povrchu.

Během předešlého projektového dne s názvem „Ekosystémy“ byly ochutnávky vody součástí jednoho typu ekosystému. 

Na květen máme objednaný lektorský program v Národním zemědělském muzeu v Praze na téma Voda v krajině s názvem „Voda je život“. 

Mgr. Martina Musilová

22. 3. 2019 - Projektový den EVVO „Voda“
« 1 z 5 »
TOPlist