Archiv
Zřizovatelem této příspěvkové organizace je Středočeský kraj
zrizovatel

plakat plakat

Přínosným partnerem pro náš dětský domov je Nadační fond Veroniky Kašákové.

Bazén Měřín

V jarních měsících jsme opět navštěvovali s dětmi bazén na Měříně.

Většinou jezdily děti buď za odměnu, za dobré chování nebo nebo vyhlášení jednotlivci soutěže „Hravě žijme zdravě“.

Koupání v bazénu si děti vždy užily a patří mezi jejich nejoblíbenější činnosti.

Hájková I., Veselá S.

9. 5. 2018 – Cvičení v přírodě – II – pololetí školní rok 2017/18

9. 5. 2018 proběhlo naplánované cvičení v přírodě.

Program:

  • Příprava, poučení
  • Vycházka- trasa Přestavlky, Šanovice, Jetřichovice, Monínec
  • Plnění úkolů cestou- 9 zastavení (Témata: Pověsti našeho kraje, skládání a poznávání puzzle s obrázky pamětihodností, návštěva Jetřichovické kaple, rozbor naučných tabulí, sběr přírodnin a konfrontace s atlasem rostlin, výroba herbáře, kresba uhlem v přírodě- architektura, fotogalerie- poznávání zajímavých a významných míst)
  • Piknik v přírodě
  • Příprava a rozdělání ohně v areálu DD- opékání buřtů, posezení
  • Hodnocení akce, pracovní list hodnotící nabyté znalosti

Mgr. Michaela Vanišová

Hravě žijme zdravě

V každém se skrývá sportovní talent. Ne všichni ho chtějí objevit. Sport je součástí našeho zdravého životního stylu. Proto jsme si 1. května na III. skupině – dívčí skupině – zasportovaly a užily spoustu legrace. Soutěžily jsme nejen venku, ale i na domečku.
Ptačí dráha – skákej po jedné noze (pravé) tam a po jedné noze (levé) zpět. Tato disciplína nám šla nejlépe.
Klokaní skoky – nohy natažené, ale volná kolena. Odrážíme se ze špiček. Výkony provázejí první výbuchy smíchu. Skoky snožmo nejsou vždy bezpečné, ale nikdo se nevzdává. Všichni zvládají trasu co možná nejrychleji.
Lezeme jako rak – lezeme dozadu. Jdeme na všechny čtyři, ale bříškem nahoru. Zadeček je nadzvednutý od země a vyrážíme vpřed. Rak je bojovník a tak se o správné zvládnutí pokoušíme znovu a znovu. Smích a veselí oslabují naše ruce, ale všichni úkol plní.
Lezeme jako medvěd – lezeme dopředu. Postavíme se na všechny čtyři – dlaně i chodidla se dotýkají země. Jako správný medvěd máme prsty na rukou roztažené a medvědím pochodem překonáváme danou vzdálenost. Ten, kdo si špatně rozložil váhu, přepadává. I smích udělá své. Jako medvědi bychom se daleko nedostali.
Plížení vojáků – plížíme se po břiše. Jedna ruka dopředu a současně druhá noha dopředu (do kříže). Veselí provází i tento úkol. Panuje prima nálada.
Kolíbka – ta to jistí. Sednout na zem, udělat kulatá záda a rukama se chytneme pod koleny. Houpeme se dozadu na záda a zpět do sedu. To nám jde nejlépe.
A protože se blíží místní kolo SHM, procvičíme sprint i vytrvalost. Po předvedených výkonech následuje odměna a pak hurá na chutný oběd. Všichni jsme si to hezky užili a snad proto nevadí, že odměna nebyla úplně zdravá, ale sladká.

Marie Fuková, vychovatelka

Školní časopis, č. 3

Školní časopis č. 3

7. 5. 2018 – PIRÁTSKÉ ODPOLEDNE

Dne sedmého, měsíce května, léta páně MMXVIII, se naše děti ocitly mezi piráty.

Mohly si vyzkoušet přejít přes rozbouřený oceán, ochutnat skromnou krmi uklohněnou v pirátské kuchyni, poslepu uhádnout věci, které jsou pro pirátskou chásku nezbytně nutné, zahrát si pirátské pexeso, najít a uhádnout, co skrývá pirátská truhla.

Všechny děti zdolaly kruté nástrahy a ke kapitánovi R. Cockovi došly bez ztráty na životech. Za své hrdinství byly odměněny zlatým dukátem a pirátským diplomem.

Ukázalo se, že mezi našimi dětmi je ukryto spoustu nadějných pirátských vlků a že rozhodně mají k pirátství velké vlohy.

Jana Pechová

« 1 z 2 »

7. 5. 2018 – Jarní cvičení v přírodě, II. třída

Cílem našeho cvičení v přírodě bylo pozorovat změny krajiny a přírody v období kvetoucího jara. Žáci si v terénu procvičili své znalosti z přírodovědy a přírodopisu, vlastivědy a zeměpisu, užili si pohyb a hry na čerstvém jarním vzduchu.

Mgr. Martina Musilová

« 1 z 2 »
TOPlist