logo
Archivy
Zřizovatelem této příspěvkové organizace je Středočeský kraj
zrizovatel

plakat plakat

Přínosným partnerem pro náš dětský domov je Nadační fond Veroniky Kašákové.


Ke studánce „V Rovnom“

Na naší poslední výpravě na Mírovky jsme se cestou od domorodého zemědělce pana Stehlíka dozvěděli o studánce „V Rovnom“ a ve středu 8. května po obědě vyrazili na odpolední výpravičku, zkusit ji najít.

Za Přestavlky polní cestou do Šánovic, kde v kopřivách schováváme bundy a vlaštovičníkem někteří moří svoje bradavice dál, po silnici na Vrchotice. Na křižovatce fotíme křížek postavený na paměť asiatické vrhavé černé úplavice roku 1830. Dál pokračujem podle slov domorodce Stehlíka.

Ve finále tvoříme rojnici a po malé chvíli studánku nacházíme. Jsme až překvapeni, jak to bylo jednoduché. Tvoří ji docela veliké jezírko s odtokem, které by potřebovalo vyčistit, ale i tak říkáme, že voda nám chutná.

A zase – obrovská radost, že jsme našli co jsme hledali.

Ke studánce „V Rovnom“
« 1 z 4 »

Na cestě nad studánkou hrajeme hru Lavina a pomalu se sbíráme ku zpáteční  cestě.

Na křižovatce Vrchotice – Nasilov prohlížíme stará boží muka, za kterými jsou údajně pohřbeni vojáci z třicetileté války. A pak vlevo na polní cestu k domovu.

Na louce pak ještě hrajeme jednu hru a už se blížíme k Přestavlkům.

Hodně dobrá výprava po blízkém okolí.

Zapsal: Petr Frumert

7. 5. 2019 – Projektový den EVVO „Voda v krajině“

Návštěva expozice „Voda v krajině“ probíhala v Národním zemědělském muzeu v Praze a nabídla nespočet úhlů pohledu na vodu v krajině, v řekách, či lidských životech. Navazoval program a list badatele na téma rozmanitost přírody „Voda je život“:

  • koloběh vody
  • skupenství vody
  • vodní plochy
  • já a můj vztah k vodě
  • soutěž

Následovala prohlídka muzea a dalších volně dostupných expozic.

7. 5. 2019 - Projektový den EVVO „Voda v krajině“
« 1 z 6 »

Projektový den se vydařil. Potěšující bylo zapojování žáků do činností a smysluplné využívání jejich doposud získaných znalostí.

Mgr. Martina Musilová

Divadlo O. Nedbala Tábor – Staré řecké báje a pověsti

15. 5. 2019 vyrazila III. třída v letošním školním roce naposledy za kulturou. Žáci shlédli zpracování Starých řeckých bájů a pověstí naučnou, leč zábavnou formou, kde scénář respektoval význam vzdělání a školní atmosféru. Hrálo divadlo SemTamFór. Příběhy dávné mytologie jako Daidalos a Ikaros, Prométheus, Orfeus, Sisyfos, Filemón a Baucis + Potopa zavedly sál do krajů olympských bohů a bájných hrdinů. Poukazovalo se na jejich moc i slabost. Významně se pohlíželo na kladné i negativní lidské vlastnosti se závěrečným mravním poučením.

Divadlo O. Nedbala Tábor - Staré řecké báje a pověsti

Během hry se divák dobře bavil. Zakomponovaný byl písňový doprovod mezi jednotlivými částmi, recitace, práce se světlem a stínem, použití běžných předmětů ke tvorbě kulis, spolupráce s publikem i tanec. Vsuvkami se stalo nespočet vkusných fórů a vtipů z běžného mládežnického prostředí. Dílo bylo pojato velmi moderně a poutavě, však s úctou k tradicím.

Po shlédnutí divadla následovala konfrontace se čtenou knihou autora Eduarda Petišky a rozbor události, hodnocení hereckých výkonů či zpracování.

Mgr. Michaela Vanišová

fotografie: https://www.semtamfor.cz/repertoar/stare-recke-baje-a-povesti

13. 5. 2019 – Mediální a multimediální výchova – „30 let Pixar“

Projektový výjezdní den

Cíle:

  • Seznámení se se základními pojmy z oblasti mediální a multimediální výchovy
  • Fungování a vliv masmédií, aktivní pozorování okolí
  • Historie, vznik a výroba animovaných filmů

V rámci projektového dne se 13. 5. 2019 uskutečnil výjezd, jehož součástí byla návštěva a prohlídka unikátní výstavy Pixar. Expozice ukázala historii i současnost studia, odvyprávěla vývoj populárních postav, odkryla principy tvorby animovaných filmů od počátečního nápadu, ruční kresby až po finální animaci z dílny amerického studia, které stojí za vznikem slavných děl jakými jsou Příšerky s. r. o., Auta, Vzhůru do oblak, V hlavě, Úžasňákovi aj.

13. 5. 2019 - Mediální a multimediální výchova - "30 let Pixar"
« 1 z 3 »

Žáci si sami mohli hravou formou vyzkoušet triky nebo se vcítit do role jednotlivých postaviček. Součástí výstavy bylo velkoplošné kino Artscape, ve kterém se na jednom místě potkávali hrdinové ze všech filmů. Velkým lákadlem se stalo speciální zařízení Zoetrop, díky němuž ožily modely postaviček přímo před zraky diváků.  

13. 5. 2019, Mgr. Michaela Vanišová

Kolem kolem Petrovic

Tahle víkendová cyklovýprava byla směrovaná na Petrovicko. Do kraje tajuplných míst, do kraje kamenů. Jede 8, slovy osm dětí a je sobota 11. května. Počasí nepředpovídá nic růžově. Zima, deště, zmrzlý muži, vítr………..   Vyjíždíme chvilku po desátý a čeká nás sušetickej kopec a děs v očích cyklistů, při vyslovení toho jména.

Kolem kolem Petrovic
« 1 z 5 »

První přeháňka je už v Sedlci. Chvilku se schováváme po střechou u prasečáku v Sušeticích. Ale kapky po chvíli střídá sluníčko. Voraz v zastávce na Krošíčku. Kdo z vás jel na kole sušetickej kopec nahoru? Po kolikáté už my. U Chlistova zase řvou motorky, opravujem brejle, vyfoukaný pak pokračujem na Růženou, kde se fotíme s Křemílkem a Vochomůrkou, přes Nosetín, hustá přeháňka přečkaná v zastávce, a už jsme v Chyškách, nejvyšším to bodě naší víkendový výpravy.

Číst zbytek zprávy »

11. 5. 2019 – Dračí lodě

V sobotu 11. 5. jsme byli již druhým rokem pozváni občanským sdružením Múzy dětem a našim patronem Karlem Navrátilem, abychom se zúčastnili závodu na dračích lodích, v areálu Žlutých lázní v Praze.

Po příjezdu jsme od pořadatelů obdrželi fialové náramky, které značily, pod jakou barvou budeme soutěžit. Naše posádka byla doplněna o děti z DD Ústí nad Labem. Závodilo se celkem třikrát a my se pokaždé snažili pádlovat ze všech sil. Vzájemné povzbuzování na lodi, diváků na souši a bubnování nás vyburcovalo k výkonu, který jsme nečekali. K našemu velkému překvapení jsme se v celkovém součtu umístili na 1. místě. Ovládla nás obrovská radost. Za vítězství byl každý z nás odměněn medailí.

11. 5. 2019 – Dračí lodě
« 1 z 2 »

Mezi jednotlivými závody jsme se zapojili do doprovodných akcí. Dívky navlékaly korále a chlapci vyzkoušeli svou obratnost na chůdách či při žonglování.

Tento krásný den jsme završili návštěvou Cinema City Galaxie Háje, kde jsme se pobavili u filmu ,,Pokémon: Detective Pikachu“.

Z celého dne si odnášíme spoustu krásných zážitků a už teď se těšíme na příští rok.

Němcová Aneta, Fuková Marie

TOPlist