Archiv
Zřizovatelem této příspěvkové organizace je Středočeský kraj
zrizovatel
plakat plakat

8. 1. 2018 – Cesta na Ježovku

Foto: Petr Frumert  –  u Ježovky a u kapliček v Uhřicích a Sv. Izidor

29. 12. 2017 – Staré Mitrovice a okolí

Foto: Petr Frumert

25. 12. 2017 – Stromek pro zvěř

Foto: Petr Frumert

22. 12. 2017 – Vánoční besídka – II. třída

« 1 z 3 »

Adventní výlet

Už se to pomalu stává tradicí, že v adventním čase, kdy všichni máme spoustu starostí a práce s nad ještě více než jindy, si naplánujeme s dětmi výlet do Prahy. I tento rok se nám podařilo výlet uskutečnit a zažít tak s našimi dětmi chvíli vánoční pohody.

Pro naše nejmenší byl zážitek už cesta vlakem, kdy nevěděli, kam dříve koukat a starší tuto chvíli zase využili k vášnivým diskuzím o tom, jak by si přáli strávit Vánoce. V Praze nás čekala cesta z Hlavního nádraží na Staroměstské náměstí, která je každý rok v podstatě celá vánočně vyzdobená, protože je hodně frekventovaná a vede přes Václavské náměstí, kde jsou také vánoční trhy. Oči dětem zářily při pohledu na všechny ty ozdoby a krásné stromečky, ale po příchodu na Staroměstské náměstí, byl údiv největší, protože národní vánoční strom, je opravdu skvostný. Nejprve jsme si tedy prohlédli stromeček a betlém s živých zvířátek a pak celý trh, odkud se linuly ty nejrůznější vůně všech možných vánočních dobrot. Dětem moc chutnaly trdelníky a po zhlédnutí všeho zajímavého, včetně orloje, jsme se vydali na cestu zpět na nádraží a odtud domů.

Celý výlet se nám vydařil, i počasí nám docela přálo a bude-li to možné, příští rok se vydáme na tento výlet znovu.

K. Suková, A. Zburníková, D. Dvořáková

Adventní výlet

HURVÍNKŮV MIKULÁŠ S „ING“

Když se řekne „Mikuláš“, tak si každý představí tajemného muže s bílým plnovousem, vysokou čepicí a berlou v ruce, kterého doprovází anděl s čertem. Hodné děti jsou obdarovávány dobrotami, zatímco ty neposlušné čeká punčocha plná uhlí.

Také Hurvínek s Máničkou čekali na příchod Mikuláše netrpělivě. I naše děti byly zvídavé, jak se naděluje u Spejblů. Vydaly se proto na výlet do Prahy na pozvání Nadace Terezy Maxové dětem do divadla Spejbla a Hurvínka, kde si předvánoční čas společně užily.

O přestávce čekalo na všechny malé občerstvení. Po velmi hezkém a veselém představení si děti odnesly mikulášský dáreček.

Jana Pechová

HURVÍNKŮV MIKULÁŠ S ING

TOPlist