logo
Archivy
Zřizovatelem této příspěvkové organizace je Středočeský kraj
zrizovatel

plakat plakat

Přínosným partnerem pro náš dětský domov je Nadační fond Veroniky Kašákové.


10. 12. 2018 – Vánoce s Josefem Ladou

10. 12. 2018 si II. třída připomenula formou projektového dne, co ví o spisovateli a ilustrátorivi Josefu Ladovi. Velká kniha českých říkadel, Zvířata a zvířátka, Ptáci, Kniha pohádek, Ladovy pohádky, Kniha říkadel, Český honza, Mikeš – to je výběr několika knih, na kterých se podílel Josef Lada a které byly k dispozici k nahlédnutí a čtení. Zejména jsme si osvěžili říkadla, dále zhlédli ukázky dětských pohádek z DVD. Přiřazovali jsme k sobě texty a správné obrázky, doplňovali vhodná slova do říkadel, sestavili betlém s jeho ilustracemi. Původně bylo na tento den v plánu i představení v táborském divadle „Vánoce s Josefem Ladou“, kterého nebylo možné se zúčastnit, bylo pro velký zájem okamžitě vyprodáno. Nakonec tedy místo návštěvy divadla žáci všechno zpracovali do referátů a formou besedy předávali informace ostatním spolužákům. Projektový den se vydařil, prožili jsme příjemný den.

 Mgr. Martina Musilová

TOPlist