Dolní Dobřejov a zpět

V neděli 11. listopadu táhneme hned po snídani k altánu nad Dolním Dobřejovem. To, že tam má ZOO Praha chovnou stanici koně Převalského ještě netušíme.
4. a 6. skupina a tři hosté z pětky, kteří se moc chtěli zúčastnit. Chtěli jsme už před 14ti dny, ale počasí nám hodně nepřálo, a tak to dnešní den napravujeme a počasí taky.

Přes Rohov a Božetín, všude plno jablek a ořechů. Loukami, krásná cesta.Včelákova Lhota a její „botanická zahrada“, kde už jsme jednou byli. Dál už je pro nás cesta neznámá. Netrvá dlouho a jsme po polní cestě v Dobřejově. Oplocené pozemky s různými kopytníky, koukáme na ně a za chvilku už vidíme cíl naší dnešní výpravy, altán nad vsí.

Před ním ještě kaplička sv. Anny vedle mohutné lípy. V altánu oběd z pytlíku a hrátky. Pohledové puzzle a Běh trestanců.

Kocháme se krásným výhledem a putujem zpět přes Červený Újezd, zkratkou lesem na Dvorce a pak už po silnici. Staré Mitrovice a domů docházíme kolem půl šestý, tedy za tmy.

Večeříme, hodnotíme, odměňujeme.
16 kilometrů nádhernou podzimní přírodou.

Dolní Dobřejov a zpět
« z 6 »