logo
Archivy
Zřizovatelem této příspěvkové organizace je Středočeský kraj
zrizovatel

plakat plakat

Přínosným partnerem pro náš dětský domov je Nadační fond Veroniky Kašákové.

12. 9. 2018 – Výlet do Sedlčan do muzea.

Na dnešní den jsem s dětmi naplánovala účast na akci v Sedlčanech v městském muzeu, kde probíhala výstava SVĚT Z „KOSTEK“.

Hned po škole jsme spěchali na autobus ze Sedlce do Sedlčan. Děti se zaujetím sledovaly, kterou cestou jedeme, některé poznaly stejnou trasu jízdy jako na zimní stadion. Z nádraží směřovaly naše kroky rovnou do muzea. Všichni s údivem sledovali, co všechno se dá z lego kostiček postavit. Modely reálných i fiktivních budov, vozidel, letadel a další. Součástí výstavy byl hrací koutek pro děti i další fanoušky stavebnice LEGO.

V přízemí muzea si děti prohlédly všechny modely, u některých jsme i diskutovali nad náročností jejich vytvoření. Zajímavé byly různé napodobeniny budov ve světě, velikánský parník, vrtulník. Dětem neunikly ani některé drobnosti, jako plavec skákající do bazénu, kterému koukají z vody jen nohy. Naši pozornost také poutala blikající světélka v některých částech vystavované plochy. Nakonec si děti pohráli v hracím koutku, kde si mohli nějaký model sami vytvořit.

Prohlídka náměstí byla dalším bodem našeho dne. Po krátkém osvěžení u kašny jsme se zastavili u veliké mapy, kde měly děti najít město Sedlčany a obec Přestavlky. Někteří se zadaného úkolu zhostili na výbornou. Po krátkém nákupu cukrovinek nás čekala návštěva zvířátek. V místním parčíku se nejvíce líbili králíčci, papoušci, kozy i kůzlata, ale největší mazlení nastalo s malinkými koťátky.

Jelikož čas neúprosně plyne, museli jsme zvířátka opustit a jít na autobusové nádraží. Děti z naší odjezdové stanice sledovaly pohyb lidí i autobusů a netrpělivě čekaly na ten náš. Počasí nám přálo, den se skvěle vydařil a my se spokojení a příjemně unavení vrátili do Přestavlk.

Zapsala: Pešková Irena

12. 9. 2018 - Výlet do Sedlčan do muzea
« 1 z 2 »

TOPlist