22. 9. 2018 – Bojová hra – Ježovka

V sobotu 22.září hned po obědě jsme se s dětmi vypravili na bojovou hru směrem k Ježovce.

Ježovka – je zděná kaplička se studánkou v cestě ke Kvasejovicům. Má zasklený výklenek, v němž stojí soška P.Marie. Co se tu zázračného přihodilo, není nikde zaznamenáno, existuje mnoho verzí. Voda ve studánce je prý léčivá na všechny bolesti a nikdy nevysychá. Bohužel po letošním velkém suchu je studánka zcela vyprahlá.

Během cesty po poli směrem k sedleckému koupališti jsme začali plnit různé bojové hry a pokračovali jsme ke Třem dubům u Uhřic. Zde prý pobýval Jan Žižka z Trocnova a tak jsme si s dětmi připomněli ,co to vlastně byly husitské války. Cesta pokračovala nově upravenými stezkami přes tzv. Járkův sad, až jsme došli na místo zvané Ježovka. V lesíku u Ježovky opět děti plnily bojové hry a každý z nich si musel pořídit klacík na opékání a také nějaké to topivo na ohýnek. Na závěr si děti opekly špekáčky a někteří měli dokonce poprvé opečené jablko, které si natrhaly během cesty.

Den byl vydařený , slunečný a dětem se bojovka moc líbila.

Hájková I., Bartoňová A., Štěpánek D.