15. 5. 2018 – Školní projektový den z oblasti mediální výchovy „Možnosti médií a jejich vliv na člověka“.

Mediální výchova je jedním z průřezových témat Rámcových vzdělávacích programů.

Vzhledem k tomu, že se média stávají důležitým socializačním faktorem a mají značný vliv na chování jedince a společnosti, na kvalitu života a na utváření životního stylu, je důležité, aby si žáci uvědomili fakt, že mediální sdělení jsou vytvářena s různými (i manipulativními) záměry.

Cílem projektu bylo vybavení žáka základní úrovní mediální gramotnosti

– znalost struktury a fungování médií
    – získání dovedností, podporujících sebevědomé, aktivní a nezávislé zapojení jednotlivce do mediální komunikace
    – schopnost analyzovat nabízená sdělení, posouzení jejich věrohodnosti a vyhodnocení komunikačního záměru
    – získávání informací přes vzdělávání až po naplnění volného času

Závěrem žáci ve skupinkách a s pomocí tvořili mediální sdělení dle zadání, následně svou práci a zjištění prezentovali.

Mgr. Martina Musilová