PROJEKTOVÝ DEN II. TŘÍDY – CESTUJEME PO EVROPĚ

V rámci učiva Zeměpisu a Vlastivědy jsme se vydali na cestu po státech Evropy. Aby žáky toto cestování bavilo, byly připraveny různé činnosti v několika předmětech. Nejprve se podrobně seznámili s našimi nejbližšími sousedy střední Evropy, výuku si obohatili prohlížením fotografií z knih a časopisů. Následně probírali informace o Evropské unii a snažili se co nejvíce si jich zapamatovat. Zjistili, že být součástí unie má své výhody i nevýhody a pak na delší dobu zakotvili v jižní Evropě. Četná historie i krása pobřeží všechny okouzlila. Západní Evropa byla pro děti neméně zajímavá a jen těžko vybíraly zemi, kterou by si přály navštívit. Aktivně všichni pracovali ve skupinách na jednodušších i těžkých úkolech. V rámci předmětu Informatiky se naučili vytvářet prezentace pomocí aplikace PowerPoint, takže si vybrali jednu z evropských zemí, o které si z různých zdrojů zjistili důležité informace, zajímavosti a vytvořili prezentaci.

Naše cestování po Evropě bylo vydařené.

Mgr. Martina Musilová