11. 2. 2018 – Naučná stezka

V neděli 11. 2. 2018 jsme si pro děti připravily odpolední program, v podobě procházky po okolí, nazvanou „naučná stezka“. Nejen že děti protáhly svá těla, ale také poznávaly přírodu, pozorovaly krajinu, prokázaly své vědomosti a na závěr zkusily postavit sněhuláka vyšší, než samotné děti. Úkoly byly vymyšlené tak, aby se mohly zapojit i mladší děti a zasoutěžit spravedlivě opravdu všichni. V průběhu cesty bylo několik zastávek, na kterých děti plnily úkoly a snažily se vymyslet správnou odpověď na otázky týkající se přírody. Např. děti musely rozdělit stromy na listnaté a jehličnaté, poznat stromy a říct název, rozlišit roční období, určit zvířata žijící v přírodě, dávat pozor a nenaletět na chytáky, najít stopy od zvířat ve sněhu, … Za každou správnou odpověď byla připravená sladká odměna.

Romana Skořepová, Ilona Hájková