25. září 2017 – „Ukliďme svět, ukliďme Česko“

25. září 2017 se chlapci a děvčata se svými vychovateli zapojili do akce „Ukliďme svět, ukliďme Česko“.Rozdělili se do čtyř skupin a pustili se do úklidu. Nejmladší děti, které tvoří první skupinu, se pohybovaly se svými tetami v prostorách domova S velkým zápalem sbíraly papírky,které někteří „nezodpovědní“ kamarádi poházeli venku. Starší děti pak vyšly do okolí. Jejich cesty vedly směrem na Prčici, Kvašťov a Rohov. Nevynechaly ani autobusovou zastávku či fotbalové hřiště. Ruce, chráněné rukavicemi,sbíraly papíry, plastové lahve, plechovky a další věci, které by se měly nacházet v odpadních nádobách a ne v přírodě.Pytle,jenž si každá skupina nesla s sebou, se postupně plnily a za dětmi zůstávaly čisté silnice a jejich okolí. A o tom, že se chlapci i děvčata snažili, aby svou práci odvedli dobře, svědčí i skutečnost,že nasbírali 5 pytlů odpadků.

Celá akce se vydařila a dětem za dobře odvedenou práci patří poděkování.

Fuková Marie