Rekapitulace výtvarných soutěží

Za uplynulé období jsme se se žáky zapojili do několika dalších výtvarných soutěží.

Jako již tradičně jsme zpracovávali oblíbené téma „Požární ochrana očima dětí“. Na obrázcích vyhotovených různorodou technikou se objevovali hasiči v rozdílných situacích. Např. při slaňování z vrtulníku, záchraně v nepřístupném terénu, pomoci při haváriích, teroristickém útoku, požáru, záplavách, při pomoci slabším spoluobčanům apod.

Své příspěvky jsme zaslali do redakce časopisu Raketa. Pro tuto literárně výtvarnou soutěž jsme zvolili kresbu vesmírných témat a přiložili, nejlépe dětmi napsaný, dopis.

Náš žák Jakub Molík se podílel na tvorbě obrázků do soutěže s názvem Radost tvořit- „Až mi bude dvacet“. Na základě jeho účasti jsme byli pozváni na výstavu všech došlých obrázků do Zlína.

Současně jsme podpořili výtvarnou soutěž „Přestavlcký zámek“ vyhlášenou naší organizací, kdy jsme věnovali této práci hodinu výtvarné výchovy, a pozorovali reálný objekt našeho zámku.

Mgr. Michaela Vanišová