27. 1. 2017 – Projektový den „Cesta do vesmíru“

Projektového dne se zúčastnilo 21 dětí z I- III. třídy.

Cílem projektového vyučování bylo seznámit žáky s vznikem a vývojem světa a vesmíru, představit Sluneční soustavu, základní poznatky o planetě Zemi, fyzikální vlastnosti a fungování jednoduchých principů na Zemi i mimo ni. Ve všech činnostech se rozvíjely klíčové kompetence, především kooperace a spolupráce jednotlivých žáků i týmů, vhodná komunikace ve skupině, aktivní přístup k práci, tvořivost, kritické myšlení, aplikace získaných teoretických znalostí aj. V projektu jsme aplikovali motivy a výstupy z průřezových témat. Záměrem byla demonstrace jiných metod a zábavných forem učení. Hodnocení probíhalo u dílčích disciplín a závěrem skrze sebehodnotící list.

Průběh:

1. Motivační část- poučení o bezpečnosti, práci, chování a pravidel během dne, rozlosování do skupin
  2. Vlastní práce
    • brainstroming- „Co vím o vesmíru“
    • Práce s informacemi, test
    • Kritické čtení a myšlení
    • Hádanky a zajímavosti
    • Poznávání nerostů
    • Animovaný příběh, dokument o vzniku vesmíru
  3. Pohybové hry na hale, skládání klíčových slov, puzzle
  4. Tvorba sluneční soustavy a vesmírné lodi, start vesmírného raketoplánu
    • Omalovánka k tématu
  5. Zhodnocení práce týmů- sebehodnotící list, vyhodnocení, předání diplomů a odměn

Projektový den se vydařil. Žáci pracovali aktivně a se zájmem.

Mgr. Michaela Vanišová