12. 8. 2016 – Pobyt Máchovo jezero Česká Lípa – Vodní hrad Lipý, Aquarium

12. 8. 2016 se celý DD připravoval na celodenní výlet vlakem do České Lípy, kde jsme byli objednáni na prohlídku Vodního hradu Lipý.

Kastelán hradu nás seznámil zábavnou formou s historií, ukázal prostory včetně sklepení a vyzkoušel nás ze znalostí. Nechyběly příběhy ze života majitelů panství a zajímavosti ze života na hradě, seznámil nás s pověstmi a místními strašidly.

Naší druhou zastávkou, po svačině a nákupu z drobného kapesného, bylo nedaleké Aquarium. Zde nás opět mile přivítali a ukázali nespočet druhů ryb a vodních živočichů. Největším zážitkem bylo pro děti focení ve vodním světě a komunikace s rybou. Naši zvídaví žáčci měli vnímavé a trefné dotazy k životu ryb, financování koníčku, práce aj.

Předem akce byly všechny děti seznámeny s poučením o bezpečnosti a chování na veřejnosti. Akce se všem líbila. Po skončení jsme hodnotili zážitky z cest a nabyté dojmy.

Mgr. Michaela Vanišová