24. 6. 2016 – Červnová akademie

24. 6. 2016 proběhla na půdě školy již tradiční Červnová akademie, besídka věnovaná slavnostnímu ukončení školního roku.

Žáci si připravili krátký program pro ostatní děti a zaměstnance. S divadelní hrou Červená Karkulka se představil dramatický kroužek. Ukázku umu předvedl kroužek taneční. I. třída vystoupila s básničkou s pohybovým doprovodem a hrou s pomocí připravených vyrobených karet květin. II. třída zazpívala písničky, včetně anglické. Na závěr byl předán diplom a cena za výtvarnou soutěž našemu svěřenci.

I přes drobné nedostatky a malé chybičky v návaznosti a nervozitu se nám program líbil, jelikož se na něm podílely samy děti. Programu předcházela výroba kulis, propriet, příprava kostýmů aj. Navíc již vymýšlejí, co si připraví na další besídky.

Mgr. Michaela Vanišová