8. 11. 2019 – Projektový den „ Krokus“

Nadace Holocaust Education Trust Ireland (HETI) poskytla školám zapojeným do projektu Krokus cibulky žlutých krokusů, které by se měly na podzim vysadit na památku jednoho a půl milionu židovských dětí, které zahynuly během holocaustu, a tisíců dalších dětí, jež se staly oběťmi nacistických zvěrstev. Žlutá barva květin připomíná Davidovu hvězdu, kterou byli Židé nuceni během nacistické vlády nosit. Krokusy kvetou na konci ledna či na začátku února kolem Mezinárodního dne památky obětí holocaustu (27. ledna). Zatímco budou lidé tyto květiny obdivovat, mládež jim může vysvětlit, co symbolizují a co se židovským dětem stalo.

Průběh: poučení o bezpečnosti a seznámení s programem dne; utvoření skupin; práce s tématy; práce na školní zahradě, shrnutí poznatků; diskuze, hodnocení.Mgr. Martina Musilová