logo
Archivy
Zřizovatelem této příspěvkové organizace je Středočeský kraj
zrizovatel

plakat plakat

Přínosným partnerem pro náš dětský domov je Nadační fond Veroniky Kašákové.


30. 8. 2019 – Návštěva kina: Dumbo

Je pátek 30. srpna 2019 – předposlední den prázdnin. Skupina dětí s vychovatelkou se chystá tento den zakončit návštěvou kina v Sedlci. Promítá se film Dumbo. Je to příběh o slůněti s velkýma ušima, které musí překonat svůj hendikep a také skutečnost, že se mu kvůli uším všichni smějí.

Do cirkusu se vrací z války otec Farriell, který má dceru Milly a syna Joe. Vrací se bez ruky a zjišťuje, že po smrti své ženy neví, jak se postarat o rodinu. Když se v cirkusu, který krachuje, narodí slůně, dostane ho s dětmi na starost. Malé slůně odloučí od maminky, kterou prodají. Malý Dumbo je velmi smutný, všechno je proti němu. Ale později se ukazuje, že díky svým uším umí létat. Když se tato skutečnost zjistí, krachující cirkus zažívá neuvěřitelný návrat.

O Dumba se začne zajímat podnikatel Vandereve a podivného slona angažuje. V cirkuse vystupuje i zlý Keaton, krásná akrobatka, tajemný fakír,… Dumbo se všemi „mluví“ smutnýma očima – je od maminky, zlý ošetřovatel ho bije a tak se upíná na děti a akrobatku.

Bohužel Vandereve má se zaměstnanci Maxe – majitele krachujícího cirkusu – zlé úmysly. Proto dojde k tomu, že od něho všichni tajně prchají – když osvobodí Dumbovu maminku i samotného Dumba. Cynický Vandereve nakonec o svůj cirkus přijde – požár ho úplně zničí. A Max se vrací zpět ke „starým dobrým“ číslům spolu se svými bývalými zaměstnanci. Cestou zpět máme o čem přemýšlet.

Marie Fuková

TOPlist