13. 5. 2019 – Mediální a multimediální výchova – „30 let Pixar“

Projektový výjezdní den

Cíle:

• Seznámení se se základními pojmy z oblasti mediální a multimediální výchovy
  • Fungování a vliv masmédií, aktivní pozorování okolí
  • Historie, vznik a výroba animovaných filmů

V rámci projektového dne se 13. 5. 2019 uskutečnil výjezd, jehož součástí byla návštěva a prohlídka unikátní výstavy Pixar. Expozice ukázala historii i současnost studia, odvyprávěla vývoj populárních postav, odkryla principy tvorby animovaných filmů od počátečního nápadu, ruční kresby až po finální animaci z dílny amerického studia, které stojí za vznikem slavných děl jakými jsou Příšerky s. r. o., Auta, Vzhůru do oblak, V hlavě, Úžasňákovi aj.

13. 5. 2019 - Mediální a multimediální výchova - "30 let Pixar"
« z 3 »

Žáci si sami mohli hravou formou vyzkoušet triky nebo se vcítit do role jednotlivých postaviček. Součástí výstavy bylo velkoplošné kino Artscape, ve kterém se na jednom místě potkávali hrdinové ze všech filmů. Velkým lákadlem se stalo speciální zařízení Zoetrop, díky němuž ožily modely postaviček přímo před zraky diváků.

13. 5. 2019, Mgr. Michaela Vanišová